Kripto Para Dünyasında 3 Dev Ortaklık: Bu 3 Altcoin Parlıyor!

Solana Labs, yeni işbirliğiyle GameShift’i Google Cloud’un ekosistemine getirdiğini duyurdu. Uniswap, Robinhood ile ortaklık kurarak kullanıcıların Robinhood Connect üzerinden kripto para satın almalarına olanak tanıyor. On-chain veri analiz platformu Arkham, The Open Network (TON) entegrasyonunu duyurdu.

Solana Labs, Google Cloud entegrasyonunu ekledi

Solana Labs, Perşembe günü Google Cloud ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu bağlamda, Blockchain oyun geliştirme platformu GameShift’i Google Cloud’un ekosistemine getirdiğini açıladı. Bu ortaklık, oyunlarda Blockchain teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesini hedefliyor. GameShift, oyun geliştiricilerine Solana’da sorunsuz kullanıcı katılımı için kullanımı kolay bir API’nin yanı sıra oyun içi dijital varlık basımı, markalı oyun içi NFT pazarları, kredi kartı ödemeleri ve ödemeleri ve daha fazlasını sağlayarak Blockchain karmaşıklığını ortadan kaldırıyor.

Google Cloud entegrasyonu ile Solana geliştiricileri, teknoloji devinin bulut altyapısını kullanacak. Böylece, Blockchain oyunlarını dağıtmak için GameShift’i daha kolay kullanmaları mümkün olacak. Bir Google Cloud temsilcisi, Solana GameShift’in “artık Google Cloud’un iş ortağı ağının bir parçası olduğunu” doğruladı. Google Cloud Oyunlar Direktörü Jack Buser yaptığı açıklamada,

Google Cloud üzerine kurulu birçok oyun stüdyosu Web3 teknolojisinin yaratıcı potansiyelinden yararlanmak istiyor, ancak doğal teknik karmaşıklıklar daha geniş çapta benimsemenin önünde büyük bir engel teşkil ediyordu. GameShift’i Google Cloud’un yaşayan oyunlar ekosistemine getirerek, geliştiricilere, temel teknolojiyle boğuşmadan sürükleyici Blockchain deneyimleri oluşturmaları için kolaylaştırılmış bir yol sunuyoruz.

Uniswap, kripto para işlemleri için Robinhood Connect’i kabul etti

Büyük DEX’lerden birisi olan Uniswap, ünlü kripto ticaret platformu Robinhood ile yeni ortaklığını açıkladı. Robinhood bu haberi “Robinhood Connect artık Uniswap cüzdanında mevcut!” diyerek duyurdu. Bu entegrasyon ile kullanıcıların Robinhood’un “Connect” özelliğini kullanma imkanı olacak. Böylece, Uniswap mobil uygulaması üzerinden kripto para satın alabilecekler. Müşterilerin bu işlemleri banka kartı ya da banka havalesi kullanarak da gerçekleştirmeleri mümkün.

Dahası, bu işbirliği Robinhood Connect, Moonpay ve Coinbase Pay’in artık Uniswap platformunda bulunan üç kripto para satın alma ağ geçidi olduğu anlamına geliyor. Ayrıca Robinhood, Uniswap’te Robinhood Connect aracılığıyla ilk kez 10 dolar değerinde kripto para satın alımları için USDC (USD Coin) cinsinden “zaman sınırlı” 10 dolar bonus sunduğunu belirtti. Entegrasyon, Unisawp’ın fiat hizmetlerini merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüyle birleştirme hedefine işaret ediyor.

Arkham, TON Blockchain entegrasyonunu duyurdu

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Pantera Capital bugün TON’a yatırım yaptığını duyurdu. Bu haberin üzerinden çok geçmeden TON’dan önemli bir ortaklık haberi geldi. On-chain veri analiz platformu Arkham, The Open Network (TON) entegrasyonunu duyurdu. Ayrıca, Telegram kullanıcılarına Telegram yerel mini uygulaması aracılığıyla Arkham’a hızlı erişim sağladı. Arkham, bu gelişmeyi resmi X hesabından şu şekilde duyurdu:

Arkham verilerini milyonlarca TON ve Telegram kullanıcısına ulaştırmak için Ton Blockchain ile ortaklık yapıyoruz. Arkham platformuna TON desteği ekleyeceğiz ve Telegram kullanıcılarına Telegram’a özgü bir Mini Uygulama aracılığıyla Arkham’a ışık hızında erişim sağlayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir