Ünlü CEO, Solana’yı Geçecek O Altcoin’i Açıkladı! Tarih de Verdi

Kripto para piyasası, son yıllarda inanılmaz bir büyüme ve değişim sürecinden geçiyor. Yeni projeler ve platformlar sürekli olarak piyasaya sürülürken, mevcut oyuncular da gelişmeye ve yenilik yapmaya devam ediyor. Bu dinamik ortamda, bazı platformlar öne çıkarken, bazıları ise geride kalıyor. Son zamanlarda, Aptos adında yeni bir Layer-1 blockchain platformu kripto para dünyasında büyük ilgi görmeye başladı. Aptos, Solana (SOL)’ya rakip olarak konumlandırılıyor ve bazı uzmanlar, Aptos’un yakın gelecekte Solana’yı geçerek ikinci büyük Layer-1 platformu olabileceğini öngörüyor. Bu yazıda, Aptos’un Solana’ya karşı sunduğu avantajları inceleyeceğiz ve Hayes’in Aptos’un Solana’yı geçmesi konusundaki öngörüsünü daha detaylı ele alacağız.

Arthur Hayes, Solana (SOL)’yı geçecek o altcoin’i açıkladı

Kripto para piyasasının yakından takip edilen isimlerinden BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para piyasasının geleceği ve ön plana çıkabilecek projeler hakkındaki görüşlerini paylaştı. Hayes, Dogecoin ETF’lerinin yanı sıra Aptos’un yakın gelecekte Solana’ya ciddi bir rekabet oluşturacağını öngördü. Coin Bureau ile yaptığı röportajda Hayes, Aptos’un önümüzdeki bir ila üç yıl içinde ikinci büyük Layer 1 blockchain platformu haline gelerek Solana’yı geçme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Tahmininin ayrıntılarını ise Eylül 2024’e kadar açıklayacağını ifade etti.

Aptos, tıpkı Solana gibi, akıllı sözleşme programlama dili Move kullanan Layer-1 Proof-of-Stake (PoS) bir blockchaindir. Aptos, Web3’ün ana akım tarafından benimsenmesini sağlamayı ve gerçek dünya sorunlarını çözmek için merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor.

Meme coinler hakkında da yorum geldi

Hayes ayrıca popüler meme coin’lerin kripto para piyasasında kalıcı olacağını ve bunları “kripto para piyasasının lüks markaları” olarak nitelendirdi. Dogecoin’in en eski meme coin olması ve Robinhood gibi popüler platformlarda bulunması nedeniyle Hayes, bir Dogecoin ETF’sinin bu piyasa döngüsünün sonunda gelebileceğini de dile getirdi. Ancak piyasada dolaşımda olan diğer meme coin’lerin uzun vadede kültürel değerden yoksun olabileceğini ekledi.

Hayes, yükselen hack olaylarını da gündeme getirerek kripto para piyasasının önümüzdeki iki ila üç yıl içinde karşılaşacağı en büyük risklerden birinin büyük bir kripto saklama hizmetlerinin hacklenmesi olduğunu söyledi. BitMEX kurucusu, böyle bir olayda 50 milyar ila 100 milyar dolarlık kripto varlığın kaybedilebileceğine ve bu durumun mevcut piyasa döngüsünün sonunu işaret edebileceğine inanıyor.

Aptos’un Solana’yı geçmesi ne kadar sürer bilinmez ancak Hayes’in öngörüsü kripto para piyasasında heyecan uyandırdı. Daha önce de Solana’nın gelecekte Ethereum’u geçebileceği yönünde sesler çıkmıştı. Bu tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği zaman gösterecek ancak kripto para piyasasının dinamik yapısı yeni oyuncuların her zaman sahneye çıkabileceğini bize kanıtlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir